Datour, cestovní kancelář

Řecko - okruh s koupáním na Peloponésu

kufr

Termín:09.09. (St) - 20.09. (Ne) 2020

změnit termín

Délka pobytu:12 dní, 11 nocí

ID hotelu:320174

Doprava:Autobus

Odletové místo:

Strava:Polopenze

Cena vč. tax: 15 990 Kč

Poloha
Většina z nás se touží podívat do kolébky civilizace, za hrdiny a bohy bájného Řecka. Doba starověkého Řecka zde zanechala ohromné kulturní dědictví, které každoročně přijíždí obdivovat milióny návštěvníků. Náš zájezd spojuje návštěvu těchto světově proslulých míst s koupáním na pobřeží. Ubytování je zajištěno v letovisku Tolo, které pro své pláže s tyrkysovým mořem patří k nejvyhlášenějším v Řecku.
Program

1. den
Odjezd v odpoledních hodinách z Prahy.
2. den
Dojezd na trajekt do Řecka.
3. den
Vylodění v Řecku. Magická krajina se skalními kláštery METEORA (na seznamu UNESCO). Tyto kláštery byly v minulosti těžko přístupné a každý z nich je odvážnou stavbou na skalních stěnách bizarních tvarů. Z původních 24 unikátních klášterů se zachovalo 6 skutečně funkčních. Dojezd na nocleh.
4. den
Návštěva věhlasných DELF (UNESCO) – archeologický areál s nejslavnější antickou věštírnou se nachází v nádherné poloze v horách na vyvýšené terase, jedno z nejkrásněji situovaných starověkých míst v Řecku, Apollónův chrám s věhlasnou věštírnou, „Pupek světa“, zachovalý antický stadion aj. Večer příjezd na ubytování do Tola .
5. den
Pobyt u moře.
6. den
ATHÉNY (UNESCO) – jedno z nejslavnějších měst antiky, kolébka civilizace a demokracie, metropole Řecka, která si z dob své největší slávy uchovala množství památek. Slavná dominanta města Akropole s chrámem Parthenón zasvěceným ochránkyni Athén bohyni Athéně a dále Erechtheión, známý díky zachovalým Karyatidám-půvabným sochám dívek nesoucí střechu chrámu, řecká a římská Agora, velkolepé antické divadlo, Diův chrám, malebná čtvrť Plaka aj.
7. den
Pobyt u moře. Doporučujeme fakult. lodní výlet na nádherné ostrovy Saronského souostroví HYDRA a SPETSES (cca 35 €). Zatímco ostrov Hydra je spíš skalnatý a známý svou kosmopolitní atmosférou a čistotou, Spetses je jedním z nejzelenějších ostrovů Řecka a láká především bohaté Athéňany.
8. den
Archeologický areál KORINTU se zbytky chrámů (Apolónův chrám, Oktaviin chrám), Korintský průplav, obdivuhodný technický div antiky. MYKÉNY (UNESCO) - hlavní středisko mykénské kultury s vykopávkami mohutného hradu, kde podle eposu Illias žil vůdce Řeků v trojské válce Agamemnón, slavná Lví brána. EPIDAUROS (UNESCO) - posvátný okrsek boha lékařství Asklepia s největším divadlem a vynikající akustikou v Řecku. NAVPLIO - malebné a zároveň elegantní město v benátském stylu s nádhernou polohou u Argolského zálivu. Nad městem se vypíná jedna z pevností, další se nachází nedaleko pobřeží v moři.
9. den
Pobyt u moře.
10. den
OLYMPIA (UNESCO) – kolébka olympijských her, jeden z nejhezčích a nejzachovalejších archeologických areálů Řecka, stadion, působivý Diův chrám, kde se kdysi nacházela Diova socha, jež byla zařazována mezi tradičních 7 divů světa. Dojezd na trajekt.
11. den
Jízda trajektem a Itálií.
12. den
Příjezd do Prahy v ranních nebo dopoledních hodinách.
Ubytování
hotel
Stravování
polopenze
Fakultativní nabídka
pojištění léčebných výloh a storna
4lůžková kabina na trajektu tam i zpět (kabiny nutno hlásit již při přihlášení), cena je za osobu
1/1 pokoj (povinný při nedoobsazení v červencovém a srpnovém termínu)
Doprava
autokarem
Cena zahrnuje
-doprava luxusním autobusem
-trajekt Itálie - Řecko a zpět (polohovací sedadla)
-průvodce
-7x ubytování v hotelích
-6x polopenze
-1x snídaně

Řecko - okruh s koupáním na Peloponésu

destinace: Řecko, Poznávací zájezdy - Řecko, Řecko

termín:09.09. (St) - 20.09. (Ne) 2020 (12 dní, 11 nocí) | změnit termín

doprava: Autobus /

strava: Polopenze

cena: 15 990 Kč

Řecko - okruh s koupáním na Peloponésu
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Mayer & Crocus, s.r.o. IČO: 25622706
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...