Datour, cestovní kancelář

Nejkrásnější vrcholy Solné komory - pro seniory

kufr

Termín:02.07. (Ne) - 06.07. (Čt) 2023

změnit termín

Délka pobytu:5 dní, 4 noci

ID hotelu:1035766

Doprava:Autobus

Odletové místo:

Strava:Snídaně

Cena vč. tax: 8 290 Kč

Popis a poloha
Solná komora a masiv Dachsteinu – světové kulturní dědictví UNESCO, jezera s průzračně čistou vodou, zelené louky a vápencové skály, v ceně výjezdy lanovkami na všechny čtyři vrcholy v programu s krásnými vyhlídkami na jezera, silnice Loserpanoramastrasse, městečka Hallstatt a Bad Ischl, nenáročná turistika.
Ubytování
Gasthof *** v Gollingu se snídaní. Pokoje jsou v hlavní i vedlejší budově."
Volný poslední 1 lůžkový pokoj
Program
1. den – ráno odjezd autobusu z Prahy. Cestou zastávka v historickém městečku Gmunden, které je vstupní branou do Solné komory. Krátká procházka městečkem – radnice s nádhernou zvonkohrou z keramických zvonků, vodní zámek Orth na jezeře Traunsee, který je spojen s pevninou mostem dlouhým 123 metrů. Výjezd lanovkou na vrchol Grünberg (1.004 m), výhled na město a jezero a strmé vrcholy pohoří Höllengebirge. Večer ubytování v gasthofu v Golingu.2. den – snídaně, odjezd do Obertraunu, výjezd lanovkou na horu Krippenstein (2.060 m), odkud budete mít Dachsteinský a Hallstattský ledovec jako na dlani. Po zpevněných cestách procházka k vyhlídkové spirále a k vyhlídkové plošině, které se pro svůj tvar říká „5 Fingers“ (5 prstů). Na každém z prstů si můžete vyzkoušet svoji odvahu, projít se nad propastí a vychutnat si úchvatný pohled na Hallstattské jezero, které se stáčí mezi horami. Odpoledne prohlídka městečka Hallstatt, které leží idylicky u jezera Hallstätter See a je součástí UNESCO. 3. den – snídaně, odjezd do Gosau, výjezd lanovkou na vrchol Zwieselalm, nenáročné cesty po loukách okolo salaší. Z planiny je krásný pohled na průzračné jezero Gosausee, ledovec Dachstein a úchvatnou kamennou stěnu Gosaukamm s vrcholem Bischofsmütze. Odpoledne okružní hodinová procházka kolem jezera Gosausee, zastávka v císařském městě Bad Ischl – prohlídka města, fakultativně prohlídka Císařské vily a parku (možnost volby vstupenky cca 4-14 Euro). 4. den – snídaně, odjezd do oblasti Ausseerland – štýrské části Solné komory. Výjezd po panoramatické silnici na náhorní plošinu Loser s výhledem na Dachstein a hory Totes Gebirge. Okružní turistická trasa kolem jezera Augstsee (cca 45 minut), posezení v restauraci. Odpoledne zastávka u nejkrásnějších jezer v této oblasti. Křišťálově čisté jezero Altaussee se nachází na úpatí Loseru uprostřed impozantní horské scenérie. Má tmavě modrou barvu a proto se tomuto klenotu přírody říká i „tmavomodrý kalamář“. Jezero Grundlsee je obklopeno majestátním horským masivem Totes Gebirge (Mrtvé hory). Cestou zastávka v poklidném městečku Bad Aussee a v malém pekařství, kde vyrábějí tradiční perníčky „Ausseer Lebkuchen“ všech druhů. Toto sladké pokušení můžete ochutnat a i přivézt domů jako regionální dárek. 5. den – snídaně, odjezd do Ebensee a výjezd lanovkou na horu Feuerkogel, procházka na vrchol Alberfeldkogel k Evropskému kříži (1 hodina tam a taktéž zpět), který v sobě ukrývá 1 kámen z každé země Evropské unie. Výhledy na jezera Traunsee a Langbathsee. Po poledni odjezd do ČR, návrat ve večerních hodinách (dle jednotlivých nástupních míst).
Cena zahrnuje
dopravu autobusem, 4x ubytování v gasthofu se snídaní, kartu na všechny výjezdy lanovkami, mýto, průvodce, pobytovou taxu, ložní prádlo, pojištění proti úpadku CK.
Příplatky
4x večeře 2 200 Kč/osoba, komplexní pojištění 195 Kč/osoba a zájezd, připojištění COVID-Plus 390 Kč/osoba a zájezd, 1 lůžkový pokoj 2 900 Kč/zájezd.
Nástupní místa
Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady (dálnice), Praha, Benešov, Písek a České Budějovice.

Za příplatek 200 Kč/osoba: Trutnov, Jaroměř a Hořice.
Náš tip
Oblast Solné komory je jedinečná - zelené louky, vápencové skály a jezera s průzračně čistou a modrou vodou.  Připravený program je tak pestrý, že pouze během pár dní poznáte velmi dobře jednu z nekrásnějších oblastí v Rakousku. Věříme, že každý z nás na zdravém horském vzduchu ožije, a že si přivezete nezapomenutelné zážitky z míst, která navštívíte. Je opravdu se na co těšit.
Poznámky
Průvodce: Milena Myšáková

Nejkrásnější vrcholy Solné komory - pro seniory

destinace: Rakousko, Štýrsko, Štýrsko - ostatní

termín:02.07. (Ne) - 06.07. (Čt) 2023 (5 dní, 4 noci) | změnit termín

doprava: Autobus /

strava: Snídaně

cena: 8 290 Kč

Nejkrásnější vrcholy Solné komory - pro seniory
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Datour s.r.o. IČO: 26002311
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...