Datour, cestovní kancelář

Údolí Lungau - biosférická rezervace UNESCO - NOVINKA ***

kufr

Termín:25.06. (Ne) - 30.06. (Pá) 2023

změnit termín

Délka pobytu:6 dní, 5 nocí

ID hotelu:1019097

Doprava:Autobus

Odletové místo:

Strava:Polopenze

Cena vč. tax: 13 990 Kč

Popis a poloha
Ráj pro milovníky nedotčené přírody, poklidná atmosféra, mohutný vodopád Johannesfall – neskutečná podívaná, pestrobarevně rozkvetlé louky, turistické okruhy, kde krása střídá nádheru. Pěkný hotel s bazénem a karta na lanovky a vstupy v ceně.
Ubytování
Hotel *** v St. Michaelu s polopenzí (snídaně formou bufetu, večeře menu o 4 chodech s možností výběru hlavního jídla od 2. dne).
Program
1. den – ráno odjezd autobusu z nástupních míst, odpoledne příjezd do údolí Lungau, ubytování a večeře.2. den – snídaně, odjezd autobusem do Obertauernu – stezka kolem působivého vodopádu Johannesfall, která zcela originálně prochází pod impozantním skalnatým převisem, z něhož se s hukotem řítí závoj zpěněné vody. Zažijeme tedy průchod vodopádem z jeho vnitřní strany, což je jedinečný zážitek. Potom budeme pokračovat do místa, kde jsou neobyčejnou kulisou salaše v oblasti Gnadenalm. Zde se snoubí atmosféra horských chat s regionálními pochoutkami. Odpolední program: červnový termín – odjezd do Mauterndorfu a návštěva městečka spojená s prohlídkou středověkého hradu, kde je možné navštívit rytířský sál, hradní kapli i středověkou kuchyni. Okolo hradu vede cca 1 km dlouhá okružní cesta a za návštěvu stojí i centrum městečka se středověkými domy. V místní prodejně uzenin si můžete zakoupit klobásy či špeky lokální výroby. Červencový termín – výjezd lanovkami k jezerům Grünwaldsee a Krumbschnablsee. Okruh kolem jezer s výhledy na Taury a Dachstein, posezení na chatě Hochalm. Večeře.3. den – snídaně, odjezd autobusem k Mauterndorfu a výjezd kabinkovou lanovkou Grosseckbahn (1.960 m), okružní túra s výstupy na vrcholy Grosseck (2.072 m) i Speiereck (2.411 m). Návrat kolem salaše Halterhütte (cca 4 hodiny).  Zároveň jsou v místě možné i kratší pohodlné varianty od 45 minut až po 2 hodiny chůze. Večeře.4. den – snídaně, odjezd autobusem do přírodního parku Riedingtal, který se nachází v zadní části údolí Zederhaus. Nenáročné putování údolím po pěšině kolem jezera Schliersee až k salaši Örgenhiasalm (cca 2 hodin). Zpět je možné se vrátit po šotolinové cestě. Nebo středně náročný pěkný okruh kolem salaše Jakoberalm a jezírek Essersee k chatě Franz-Fischerhütte, která stojí v divokém prostředí u jezera Zaunersee pod kolmými stěnami Wildkarhöhe (převýšení cca 500 m, celkem 4-5 hodin). Večeře.5. den – snídaně, odjezd autobusem do sedla Katschberghöhe (1.640 m), výjezd sedačkovou lanovkou na Aineck (2.220 m), panoramatické výhledy na Taury, Nockberge a Julské Alpy. Středně náročný okruh po pastvinách a kolem azalkových polí k salaším Kösslbacheralm a Branntweineralm (1.800 m), odpočinek před výstupem k lanovce (převýšení 420 m), celkem 3,5 hodiny. Lehčí varianty – návrat lanovkou na Katschberghöhe a okruh k chatě Gamskogelhütte (1.850 m), která se nachází na hranici Salcburska a Korutan (převýšení cca 200 m), celkem cca 1,5 hodiny nebo pohodová trasa přírodním parkem Gontal k útulné salaši Pritzhütte (celkem cca 2 hodiny).  Večeře. 6. den – snídaně, odjezd z hotelu do ČR. Návrat ve večerních hodinách (dle jednotlivých nástupních míst).
Cena zahrnuje
dopravu autobusem, 5x ubytování v hotelu *** v St. Michaelu s polopenzí (snídaně formou bufetu, večeře menu o 4 chodech s možností výběru hlavního jídla od 2. dne), využívání vyhřívaného venkovního bazénu, průvodce, Lungau kartu (využívání lanovek, vstupy), pobytovou taxu, ložní prádlo, pojištění proti úpadku CK.
Slevy
slevy platí pro děti 6-15,9 let ubytované na 3. nebo 4. lůžku.
Příplatky
komplexní pojištění 234 Kč/osoba a zájezd, připojištění COVID-Plus 390 Kč/osoba a zájezd, 1 lůžkový pokoj 3 000 Kč/zájezd.
Nástupní místa
Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady (dálnice), Praha, Písek a České Budějovice.

Za příplatek 200 Kč/osoba: Trutnov, Jaroměř a Hořice.
Poznámky
Průvodce: Míla Nováková
Náš tip
Ráj pro milovníky nedotčené přírody, poklidná atmosféra, mohutný vodopád Johannesfall – neskutečná podívaná, pestrobarevně rozkvetlé louky, turistické okruhy, kde krása střídá nádheru. Pěkný hotel s bazénem a karta na lanovky a vstupy v ceně.

Údolí Lungau - biosférická rezervace UNESCO - NOVINKA ***

destinace: Rakousko, Salcbursko, Lungau / Obertauern

termín:25.06. (Ne) - 30.06. (Pá) 2023 (6 dní, 5 nocí) | změnit termín

doprava: Autobus /

strava: Polopenze

cena: 13 990 Kč

Údolí Lungau - biosférická rezervace UNESCO - NOVINKA
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Datour s.r.o. IČO: 26002311
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...