Datour, cestovní kancelář

To nejlepší z Dachsteinské bomby ****

kufr

Termín:05.06. (Út) - 10.06. (Ne) 2018

změnit termín

Délka pobytu:6 dní, 5 nocí

ID hotelu:648801

Doprava:Autobus

Odletové místo:

Strava:Polopenze

Cena vč. tax: 11 290 Kč 10 290 Kč

Poloha

Ramsau am Dachstein – jedna z nejlépe položených horských vesnic v Alpách a vstupní brána k masivu Dachstein. Svět hor, pastvin, vodopádů a salaší, ledovec Dachstein s atrakcemi, „zrcadlové“ jezero Spiegelsee, překrásné výhledy a turistika pro každého. „Dachsteinská karta“ v ceně zájezdu, hotel **** s vynikající polopenzí, bazénem a intergrovanými vířivými proudy přímo v Ramsau.

Ubytování

Osvědčený hotel **** s příjemnou atmosférou leží na krásném a strategickém místě v Ramsau am Dachstein. Z hotelu je krásný výhled na masiv Dachsteinu nebo na Nízké Taury s vrcholem Hochgolling. Přímo pod hotelem vede stezka, po které se nádhernou krajinou a příjemnou procházkou cca 45 minut dostanete přímo do centra Ramsau, kde jsou obchody. Zároveň je možné využít i místního autobusu, zastávka je kousek pod hotelem. Stravování je formou polopenze (snídaně velmi bohatý bufet, večeře menu o 4 chodech s možností výběru hlavního jídla od 2. dne), v ceně je i jeden nápoj u večeře (malé pivo, 1/8 l vína nebo nealko). Hotelovým hostům je k dispozici hotelový bazén, sauna a malá posilovna.

Program

1. den – ráno odjezd autobusu z Prahy, odpoledne příjezd do Ramsau, ubytování a večeře.

2. den – snídaně, autobusový výlet do Filzmoosu, kde se po mýtné silnici dojede až pod hřeben Gosaukamm, který leží vedle známějšího Dachsteinu. Symbolem pohoří je dvouvrcholová osamělá hora Bischofsmütze 2.458 m, které se u salaše Oberhofalm ocitnete téměř tváří tvář. Hodinová nenáročná procházka kolem jezírka a posezení na salaši. Po poledni návrat do Ramsau, výjezd lanovkou na horu Rittisberg – nenáročná turistika dle vlastních sil, nádherné výhledy na Dachstein a Taury. Zpět je možné sjet lanovkou, sejít pěšky nebo si vypůjčit koloběžky (cca 5 Euro) a sjet na nich do údolí. Večeře.

3. den – snídaně a různé varianty, jak strávit den v okolí ledovce Dachstein: túra kolem salaší nebo výjezd místním autobusem až k základní stanici lanovky ledovce Dachstein – výjezd novou lanovkou na ledovec (2.700 m). Visutá vyhlídková plošina se skleněnou podlahou „Skywalk“ neboli nebeský krok do prostoru. Tato plošina se tyčí na 250 m vysoké skalní stěně a je to jedna z nejkrásnějších vyhlídek v Alpách. Dalšími atrakcemi jsou Ledový palác (podzemní ledové království s nádhernou výzdobou, vstupné cca 10 Euro), pro odvážlivce visutý Dachsteinský most a Schody do prázdna. Návrat místním autobusem nebo pěšky, večeře.

4. den – snídaně, odjezd autobusem do Pichlu, výjezd lanovkou do horské oblasti Reiteralm.
1. Lehká turistika – procházka po zpevněné cestě podél jezer Waldsee a Untersee až k jezeru Spiegelsee, které je nazýváno „zrcadlovým jezerem“. Při dobrém počasí se v něm zrcadlí masiv ledovce Dachstein, celkem 1,5-2 hodiny chůze.
2. Středně náročný panoramatický okruh s řadou plesových jezírek včetně jezera Spiegelsee, u kterého začíná stoupání kotlinou na hřebeny k vrcholu Gasselhöhe (2.001 m), 3,5-4 h chůze. Večeře.

5. den – snídaně, celodenní výlet naším autobusem nebo indiv. program v okolí Ramsau.
1. Středně náročná turistika – výlet autobusem do „Světa divoké vody“ v údolí Untertal - vodopád Riesachwasserfall – největší vodopád ve Štýrsku, který si divoce razí cestu soutěskou, kterou se prochází. Překonávání visutých mostů přes soutěsku, zdolávání cest po jištěných žebřících a vyšlapání více než 500 schodů až k salaši Gfölleralm a jezeru Riesachsee. Odpoledne přejezd k jezeru Bodensee a nenáročná hodinová procházka kolem jezera až k vodopádům Schleierwasserfall. Možnost posezení v restauraci na břehu jezera. Večeře.
2. Při pobytu v Ramsau procházky např. kolem hory Kulmberg nebo celodenní pěší výlet k soutěsce Silberkarklamm s vodopády po dřevěných schodech a lávkách až k chatě Silberkarhütte (vstupné cca 3 Euro).

6. den – snídaně, odjezd do Schladmingu, výjezd lanovkou na horu Planai (1.900 m) a nenáročný okruh s dalšími nádhernými výhledy (1 h). Před polednem odjezd do ČR, návrat ve večerních hodinách (dle jednotlivých nástupních míst).

 

Průvodce: Míla Nováková

Cena zahrnuje

dopravu autobusem, 5x ubyt. v hotelu **** v Ramsau s polopenzí (snídaně formou velmi bohatého bufetu, večeře menu o 4 chodech s možností výběru hlavního jídla od 2. dne), 1 nápoj u večeře (malé pivo, 1/8 l vína nebo nealko), 1x za pobyt svačina v hotelu – koláče, káva, čaj, využívání bazénu v vířivými proudy, průvodce, Dachsteinskou kartu (využívání lanovek, místní dopravy, bazénů...), mýtné po silnici k salaši Oberhofalm, pobyt. taxu, ložní prádlo, poj. proti úpadku CK.

Slevy
slevy platí pro děti 5-16,9 let ubytované na 3. nebo 4. lůžku.
Příplatky
komplexní pojištění 210 Kč/osoba a zájezd, 1 lůžkový pokoj 1 200 Kč/zájezd.
Nástupní místa

Hradec Králové, Pardubice, Praha a České Budějovice.

Ceník
Termín 2018DospělíDítě 5-13,9 letDítě 14-16,9 let
05.06.-10.06.11 2906 7008 700

 

05.06. (Út) - 10.06. (Ne) 2018 - 6 dní, 5 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Dospělá osoba s polopenzí pevné lůžko další typy pokojů
Polopenze
Autobus
-9%First minute10 290 Kč Rezervace
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.

To nejlepší z Dachsteinské bomby ****

destinace: Rakousko, Poznávací zájezdy - Rakousko, Rakousko

termín:05.06. (Út) - 10.06. (Ne) 2018 (6 dní, 5 nocí) | změnit termín

doprava: Autobus /

strava: Polopenze

To nejlepší z Dachsteinské bomby
Pořádající ck: Datour, s.r.o. IČO: 26002311
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...