Datour, cestovní kancelář

Kouzlo horských salaší ***

kufr

Termín:21.07. (Ne) - 25.07. (Čt) 2019

změnit termín

Délka pobytu:5 dní, 4 noci

ID hotelu:768882

Doprava:Autobus

Odletové místo:

Strava:Polopenze

Cena vč. tax: 12 390 Kč

Popis a poloha
Odloučená horská údolí, kouzlo horských salaší a přirozená krása přírodního parku Sölktaler. Jezera s průzračně čistou vodou, hučící vodopády, atmosféra a speciality na místních salaších, klid pro tělo i duši. Tento neobyčejný zájezd je připraven pro skupinu 20 osob s dopravou mikrobusem. Pojeďte s námi načerpat nové síly a znovu objevit jednoduchost a pomalost života daleko od každodenního stresu. Ubytování na klidném místě, na pěkném statku s vlastním hospodářstvím a domácí stravou.
Ubytování
Pěkný statek leží v údolí Ennstal, ve Schladmingerských Taurách. Je to ideální místo pro odpočinek a relaxaci, kde můžete poznat také život na rakouském venkově. Majitelé mají hospodářství, chovají jezdecké koně, prasata a na statku žijí samozřejmě i další zvířata. Okolo statku jsou louky. Klientům je k dispozici venkovní bazén, kde se můžete v horkých letních dnech osvěžit. Ke statku patří ovocné sady a vlastní domácí palírna či lovecký revír. Statek tvoří dvě vedle sebe ležící budovy. Pokoje mají koupelnu s WC, TV-Sat a většina i balkon. Snídaně jsou podávány v jídelně formou bufetu a večeře formou menu o 3 chodech s možností výběru hlavního jídla, salátový bufet. Samozřejmostí jsou domácí produkty jako chléb, uzené maso, šunka, párky či špek, vejce a marmelády.

Tento program i ubytování je přizpůsobeno malé skupině, je ideální pro klienty, kteří dávají přednost komornější atmosféře na zájezdu. Místa, která navštívíte, nejsou většinou přístupná velkým autobusem, proto je doprava zajištěna novým pohodlným mikrobusem s 19 místy.
Program
1. den – ráno odjezd mikrobusu z Prahy. Odpoledne zastávka v soutěsce Silberkarklamm (vstup cca 3 Euro). Procházka velmi pěknou soutěskou s vodopády po dřevěných schodech a lávkách do krásného skalního kotle Silberkar, kde se nachází chata Silberkarhütte. Možnost občerstvení. K večeru příjezd do vesnice St. Martin. Ubytování a večeře. 2. den – snídaně, odjezd mikrobusem do Přírodního parku Sölktäler, který je jedinečným místem pro odpočinek. Nenarazíte zde na masy turistů a dokonce ani na žádné lanovky, které by vás vyvezly na vrcholy. Čekají zde na vás horské pastviny, vodopády a průzračně čistá voda potoků a jezer. Na konci údolí Kleinsölk se nachází přírodní skvost – jezero Schwarzensee (1.163 m), kde strávíme celý den. Vodopády, salaš Harmeralm (podmáslí, domácí koblihy), nenáročná túra až na konec údolí k jedinečné salaši Putzentalalm, kde se vodopády neuvěřitelnou silou řítí přes horské stěny do údolí. Posezení na salaši, kde vám sama paní domácí připraví na otevřeném ohni rakouskou sladkou specialitu Kaiserschmaren (Císařský trhanec) nebo můžete ochutnat výborný domácí tvarohový štrůdl (celkem 4 h). Večeře. 3. den – snídaně, odjezd mikrobusem do malebného údolí Sattental, ráje na zemi. Nenáročný okruh (1,15 h), salaše na horských loukách, výhled na skalnatou pyramidu Hochwildstelle (2.747 m), druhý nejvyšší vrchol Schladmingských Taur. Kolem poledne odjezd do Pruggern k Bottinghausu (1.630 m) a výstup na travnatou horu Pleschnitzzinken (2.112 m), 1,5 h hodiny, odkud je nádherný výhled na Dachstein a Totes Gebirge. Při sestupu posezení na salaši Galsterbergalm. Večeře. 4. den – snídaně, odjezd mikrobusem do Přírodního parku Sölktäler do části Grösssölk. Nenáročná procházka k vodopádům Dürmosswasserfall podél poklidného potoka Bräualmbach (celkem 2 h). Kolem poledne přejezd do horského průsmyku Sölkpass, který vede přes Nízké Taury a túra k jezerům Kaltenbachseen (spodní jezero stoupání cca 1 hodina, převýšení 250 m, prostřední jezero cca 1,5 h, převýšení cca 350 m). Posezení na salaši Kaltenbachalm, kde je možné se posilnit některou ze salašnických dobrot. Večeře 5. den – snídaně, odjezd mikrobusem do ČR, cestou pohodová romantická procházka k salaši Lärchkaralm podél potoka přes různé mostky (celkem 1,5 h). Návrat ve večerních až nočních hodinách (dle jednotlivých nástupních míst).
Cena zahrnuje
dopravu mikrobusem, 4x ubytování na statku *** s polopenzí, průvodce, mýtné, ložní prádlo, pojištění proti úpadku CK.
Příplatky
komplexní pojištění 175 Kč/osoba a zájezd, vstup do soutěsky cca 3 Euro.
Nástupní místa
Hradec Králové, Pardubice, Praha a České Budějovice.Svozy:Brno (+400 Kč), Kolín (+150 Kč), Svitavy (+250 Kč), Litomyšl (+250 Kč), Lanškroun (+200 Kč), Ústí na Orlicí (+200 Kč), Trutnov (+200 Kč), Jaroměř (+150 Kč), Hořice (+150 Kč), Liberec (+300 Kč), Mladá Boleslav (+200 Kč), Ústí nad Labem (+350 Kč).CK je oprávně již potvrzený transfer zrušit, pokud je na trase méně než 6 cestujících - příplatek za tzv. "svoz" bude samořejmě vrácen.
Náš tip
Odloučená horská údolí, kouzlo horských salaší a přirozená krása přírodního parku Sölktaler. Jezera s průzračně čistou vodou, hučící vodopády, atmosféra a speciality na místních salaších, klid pro tělo i duši. Tento neobyčejný zájezd je připraven pro skupinu 20 osob s dopravou mikrobusem. Pojeďte s námi načerpat nové síly a znovu objevit jednoduchost a pomalost života daleko od každodenního stresu. Ubytování na klidném místě, na pěkném statku s vlastním hospodářstvím a domácí stravou.
Poznámky
Průvodce: Míla Nováková

Kouzlo horských salaší ***

destinace: Rakousko, Poznávací zájezdy - Rakousko, Rakousko

termín:21.07. (Ne) - 25.07. (Čt) 2019 (5 dní, 4 noci) | změnit termín

doprava: Autobus /

strava: Polopenze

cena: 12 390 Kč

Kouzlo horských salaší
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Datour s.r.o. IČO: 26002311
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...