Datour, cestovní kancelář

Gerlos a Königsleitein - divoká krása hor ***

kufr

Termín:27.06. (So) - 02.07. (Čt) 2020

změnit termín

Délka pobytu:6 dní, 5 nocí

ID hotelu:873239

Doprava:Autobus

Odletové místo:

Strava:Polopenze

Cena vč. tax: 11 990 Kč

Popis a poloha
Úchvatné scenérie údolí Zillertal a Národního parku Vysoké Taury, divoké soutěsky a potoky vysokohorských údolí, přehrada Durlassboden, horské pastviny, romantického údolí Wildgerlostal a magická soutěska Leitenkammerklamm, vrcholy Isskogel a Falschriedel, Krimmelské vodopády, karta na lanovky v ceně.
Ubytování
Hotel *** v Königsleitenu s polopenzí (snídaně formou bufetu, večeře formou bufetu nebo formou menu o 4 chodech).
Program
1. den – ráno odjezd autobusu z Prahy. K večeru příjezd do malebné vesnice Königsleiten (1.600 m). Ubytování a večeře. 2. den – snídaně, odjezd naším autobusem do Gerlosu (1.300 m). Výjezd lanovkou Isskogelbahn (1.864) m. Výstup k vrcholovému kříži Isskogel (2.263 m, cca 1,5 h), odkud je krásný pohled na věčně zaledněné Vysoké Taury a Zillertalské Alpy. Návrat do údolí je možný lanovkou nebo jsou na výběr dvě varianty: 1. Sestup do údolí Krummbachtal k salaši Krummbachrast (1.477 m), kde je možné ochutnat sýry z vlastní výroby nebo se posilnit domácím koláčem. Od salaše podél potoka dojdete až k autobusu (celkem 2,5 hodiny). 2. Pro fyzicky zdatné účastníky nádherná okružní túra z Isskogelu kolem azalkových polí divokou roklí, kterou se drsně prodírá voda do údolí Krummbachtal (celkem 5,5 h chůze, odpočinek na salaši Krumbachrast). Večeře. 3. den – snídaně, pohodové putování kolem přehrady Durlassboden až do romantického údolí Wildgerlostal, kde se prochází nádhernou soutěskou Leitenkammerklamm, jíž se divoce valí křišťálově čistá voda z ledovců a razí si cestu mezi skalními útvary. Občerstvení na salaších. Pro zájemce i těžší delší varianta přes sedlo Breitscharte (1.925 m). Večeře.4. den – snídaně, z Königsleitenu výjezd lanovkou do výšky 2.264 m, nenáročný okruh, kde se seznámíte s jódlováním. Možnost výstupů na vrcholy Müllachgeier (15 minut), Königsleitenspitze (20 minut) nebo až na Falschriedel (2.420 m, cca 1 h). Návrat do údolí lanovkou nebo sestup do údolí (2,5 h) pohodlnou cestou kolem útulné horské chaty Larmachalam, odkud je nejkrásnější výhled na přehradu Durlassboden. Relaxace v hotelovém wellness (sauny, pára, odpočívárna). Večeře. 5. den – snídaně, odjezd naším autobusem po vysokohorské silnici Gerlosalpenstrasse do Krimmlu (1.067 m) a návštěva Krimmelských vodopádů – jeden z nejúchvatnějších přírodních divů Evropy, hučící a tříštící voda se valí ze tří kaskád do údolí, vyhlídky (vstup není v ceně, cca 4 Euro, 3 h), možnost delší túry do údolí Krimmler Achental k chatě Krimmler Tauernhaus (1.630 m) nebo volný den v Gerlosu – od hotelu procházka údolím Salzachtal k chatě Salzachhütte (1.650 m, celkem 2,5 h) nebo odjezd místním autobusem do Gerlosu a nenáročná procházka údolím Schönachtal k salaším Lackenalm nebo Issalm (1.474 m, celkem 2,5-3 hodiny). Večeře. 6. den – snídaně, odjezd naším autobusem do ČR s krátkou zastávkou v sýrárně s muzeem, kde je možné pozorovat v běžném provozu výrobu másla nebo sýrů. Ochutnávka a možnost nákupu sýrů, másla, jiných mléčných produktů a suvenýrů. Návrat ve večerních až nočních hodinách (dle jednotlivých nástupních míst).
Cena zahrnuje
dopravu autobusem, 5x ubytování v hotelu *** v Königsleitenu s polopenzí (snídaně formou bufetu, večeře formou bufetu nebo formou menu o 4 chodech), průvodce, kartu na lanovky a místní dopravu, využívání wellness v hotelu, pobytovou taxu, ložní prádlo, pojištění proti úpadku CK.
Slevy
slevy platí pro děti 6-12,9 let ubytované na 3. a 4. lůžku.
Příplatky
komplexní poj. 210 Kč/osobu a zájezd, Krimmelské vodopády cca 4 Euro.
Nástupní místa
Hradec Králové, Pardubice, Praha a Plzeň.
Poznámky
Průvodce: Míla Nováková
Náš tip
Úchvatné scenérie údolí Zillertal a Národního parku Vysoké Taury, divoké soutěsky a potoky vysokohorských údolí, přehrada Durlassboden, horské pastviny, romantického údolí Wildgerlostal a magická soutěska Leitenkammerklamm, vrcholy Isskogel a Falschriedel, Krimmelské vodopády, karta na lanovky v ceně.

Gerlos a Königsleitein - divoká krása hor ***

destinace: Rakousko, Poznávací zájezdy - Rakousko, Rakousko

termín:27.06. (So) - 02.07. (Čt) 2020 (6 dní, 5 nocí) | změnit termín

doprava: Autobus /

strava: Polopenze

cena: 11 990 Kč

Gerlos a Königsleitein - divoká krása hor
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Datour s.r.o. IČO: 26002311
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...