Datour, cestovní kancelář

Národní park Kalkalpen pro seniory ***

kufr

Termín:16.06. (Čt) - 19.06. (Ne) 2022

změnit termín

Délka pobytu:4 dny, 3 noci

ID hotelu:985135

Doprava:Autobus

Odletové místo:

Strava:Polopenze

Cena vč. tax: 7 990 Kč

Popis a poloha
Okružní stezky, pastviny a zelené louky na Wurzeralm, idylické jezero Schiederweiher – perla údolí Stodertal, přírodní klenot jezero Gleinkersee, mohutný horský masiv Totes Gebirge, Hinterstoder – vyhlídkové plošiny, nenáročná turistika.
Ubytování
Gasthof *** v Edlbachu leží na velmi klidném místě s krásným výhledem na okolní hory. Stravování je formou polopenze (snídaně formou bufetu, večeře formou menu o 3 chodech s možností výběru ze 2 hlavních jídel od 2. dne a salátový bufet). Při pěkném počasí je možné posedět na terase nebo se dojít vykoupat v přírodním koupališti, které je pod gasthofem
Program
1. den – ráno odjezd autobusu z nástupních míst. Zastávka u horského modrozeleného jezera Gleinkersee – okruh kolem tohoto přírodního skvostu vede podél břehu a skýtá nádherné výhledy na okolní krajinu a pohoří Sengsengebirge. Ubytování v gasthofu v Edlbachu, večeře. 2. den – snídaně a odjezd autobusem do Spittal am Pyhrn. Návštěva pěkného muzea Alpinismu, které uvádí expozici s názvem „Mezi nebem a zemí – Gerlinde Kaltenbrunnerová a svět osmitisícovek“. Velmi působivé seznámení s historií horolezectví, klimatickými podmínkami, jaké panují na nejvyšších vrcholech naší planety, s podmínkami, které musejí po stránce fyzické a psychické splňovat extrémní horolezci. Pak výjezd pozemní lanovkou na náhorní plošinu Wurzeralm (1.400 m). Okružní nenáročná turistická stezka (2 h) s odbočkou k jezírku Brunnsteiner See. Možnost posezení na terase u Linzerhaus s krásnými výhledy na horský svět s vrcholem Wascheneck (2.389 m) a se skalní stěnou Rote Wand. Večeře. 3. den – snídaně, odjezd autobusem do Hinterstoderu. Nenáročná procházka k idylickému jezeru Schiederweiher – neuvěřitelné výhledy na nejvyšší vrchol pohoří Totes Gebirge – Grosser Priel (2.515 m) a vedlejší výrazný vrchol Spitzmauer (2.446 m). Tyto dvě mohutné hory se za příznivého počasí zrcadlí na jeho tiché hladině (kratší varianta celkem 1 hodina, delší varianta celkem 1,5 hodiny). Přejezd autobusem k lanovce v Hinterstoderu, výjezd kabinkovou a sedačkovou lanovkou na Hutterer Hössl (1.858 m), procházka kolem jezera Schafkogelsee, možnost občerstvení, dvě vyhlídkové plošiny Dachsteinblick a Schafkögel s gigantickými scenériemi. Večeře. 4. den – snídaně, odjezd autobusem do vesnice Rossleithen, která je známá především díky kovářům kos, kteří dříve pracovali podél řeky Piessling. Půlhodinová procházka k zlatému hřebu přírody – impozantnímu prameni řeky Piessling, který pramení přímo v krasové jeskyni. Je to jeden z největších krasových pramenů ve východních Alpách. Před polednem odjezd do ČR. Návrat ve večerních hodinách (dle jednotlivých nástupních míst)..
Cena zahrnuje
dopravu autobusem, 3x ubytování v gasthofu *** s polopenzí (snídaně formou bufetu, večeře formou menu o 3 chodech s možností výběru ze 2 hlavních jídel od 2. dne a salátový bufet), kartu na všechny výjezdy lanovkami a vstup do muzea, průvodce, pobytovou taxu, ložní prádlo, pojištění proti úpadku CK.
Příplatky
komplexní pojištění 148 Kč/osoba a zájezd, připojištění COVID-Plus 390 Kč/osoba a pobyt, 1 lůžkový pokoj 750 Kč/zájezd.
Poznámky
Průvodce: Míla Nováková
Náš tip
Okružní stezky, pastviny a zelené louky na Wurzeralm, idylické jezero Schiederweiher – perla údolí Stodertal, přírodní klenot jezero Gleinkersee, mohutný horský masiv Totes Gebirge, Hinterstoder – vyhlídkové plošiny, nenáročná turistika.
Nástupní místa
Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady (dálnice), Praha, Benešos, Tábor/Písek a České Budějovice.

Za příplatek 200 Kč/osoba: Trutnov, Jaroměř a Hořice.

Národní park Kalkalpen pro seniory ***

destinace: Rakousko, Horní Rakousko, Národní park Kalkalpen

termín:16.06. (Čt) - 19.06. (Ne) 2022 (4 dny, 3 noci) | změnit termín

doprava: Autobus /

strava: Polopenze

cena: 7 990 Kč

Národní park Kalkalpen pro seniory
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Datour s.r.o. IČO: 26002311
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...