Datour, cestovní kancelář

Salzburg, jezero Koenigsee se zastávkou na Orlím hnízdě

kufr

Termín:24.09. (So) - 25.09. (Ne) 2022

změnit termín

Délka pobytu:2 dny, 1 noc

ID hotelu:879883

Doprava:Autobus

Odletové místo:

Strava:Polopenze

Cena vč. tax: 4 790 Kč

Poloha
Pohodový výlet nás zavede přes půvabný Mozartův Salzburg do Bavorska, k jezeru Koenigsee, které se budeme moci prohlédnout z paluby výletní lodi při cestě na St. Bartoloměj. Dále budeme pokračovat k Orlímu hnízdu, které se proslavilo spojením s Německou říší za doby druhé světové války. Mimo to však nabízí neskutečný pohled do širého okolí. Naši cestu pak zakončíme v Solných dolech, které zaujmou nejen expozicí, ale jistě i interaktivním přístupem k prohlídce.
Program
1.den:
Odjezd z Prahy v ranních hodinách směr Salzburg. Výstup z autobusu na Nonntal. Prohlédneme si exteriér zámku Mirabell. Následovat bude kostel Svaté Trojice, Mozartův rodný dům, Mozartplatz nebo Dóm. Dále se zastavíte u hřbitova pod Mnišskou horou, který je považován za jeden z nekrásnějších na světě a dojdete až ke klášteru Svatého Petra, v jehož těsné blízkosti se nachází nejstarší hospoda ve střední Evropě „Stiftskeller St. Peter“, která je poprvé zmiňována již v roce 803..Možnost vyjet na pevnost Hohensalzburg, která tvoří dominantu celého města. Příjezd na hotel mezi 17:00-18:00. Večeře na hotelu od 18:30.

2.den:
Po snídani (od 07:00) odjezd na Koenigsee. Nejdříve nás čeká procházka podél jezera Königsee, které je nejhlubší jezero v Německu. Má velmi čistou vodu, proto je plavba povolena pouze lodím na elektrický pohon, veslicím a šlapadlům. Pro všechny zájemce zajistíme plavbu (od 08:30-09:00) na ostrov St. Bartholomä se stejnojmenným kostelíkem, který se nachází na druhé straně jezera pod třetí nejvyšší horou Německa. V poledne přejezd k tzv. Orlímu hnízdu, horskému útočišti Adolfa Hitlera a jeho nejvěrnějších pracovníků, které se nachází na vrcholu hory Kehlstein ležící v nadmořské výšce 1834 m.n.m., a které nechal postavit v roce 1937 jako dárek pro Adolfa Hitlera jeho tajemník Martina Bormanna k jeho 50. narozeninám. K hlavní budově na vrcholu hory patřil komplex několika dalších budov propojených podzemními tunely v Obersalzbergu včetně Berghofu (zámek, spodní budova Orlího hnízda). Po chvíli osobního volna na vrcholu návrat zpět na parkoviště. V odpoledních hodinách přejezd do Solných dolů, kde si kromě zajímavé expozice užijete jízdu vláčkem, sklouznete se na klouzačce (dobrovolné) a proplujete po podzemním jezeře. Odjezd do ČR v cca 16:30.
Nástup / Výstup
PRAHA – 1:00 HOD PROTI HLAVNÍMU VLAKOVÉMU NÁDRAŽÍ, PARKOVIŠTĚ U SKLENĚNÝCH KOPULÍ
BENEŠOV – 1:45 HOTEL BENICA, ULICE KE STADIONU
TÁBOR – 2:30 ČERPACÍ STANICE BENZINA, ULICE SOBĚSLAVSKÁ
ČESKÉ BUDĚJOVICE – 3:30 PARKOVIŠTĚ U HUSOVY TŘÍDY, PROTI VSTUPU NA VÝSTAVIŠTĚ

Jednotlivá nástupní místa jsou obsluhována jen v případě obsazení min 6 osobami. Pokud není nástupní místo obsazeno, bude rezervace přeodbavena na nejbližší nástupní místo.

CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ V ZÁVISLOSTI NA NAPLNĚNÍ KAPACIT DANÝCH AUTOBUSŮ. PŘESNÝ ČAS ODJEZDU BUDE URČEN V POKYNECH NA CESTU.

ČAS PŘÍJEZDU JE ORIENTAČNÍ. MŮŽE SE ZMĚNIT V NÁVAZNOSTI NA DOPRAVNÍ SITUACI A ČAS ODJEZDU Z DESTINACE. PŘÍJEZDY VE VÝŠE UVEDENÝCH ČASECH TEDY NENÍ MOŽNÉ GARANTOVAT.

Důležité upozornění:
Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu, nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

Cena zahrnuje
  • 1 ubytování ve dvoulůžkovém pokoji pro 1 osobu
  • 1 snídaně, 1 večeře
  • 1 místo v autobuse
  • průvodce znalý destinace
  • 1 zavazadlo a 1 palubní tašku k přepravě
Cena nezahrnuje
  • jízdenky na Koenigsee 20€, výjezd na Orlí hnízdo 27€, Vstup do dolů 21€
  • cestovní a úrazové pojištění
  • příplatek za jednolůžkový pokoj

Salzburg, jezero Koenigsee se zastávkou na Orlím hnízdě

destinace: Německo, Poznávací zájezdy - Německo, Německo

termín:24.09. (So) - 25.09. (Ne) 2022 (2 dny, 1 noc) | změnit termín

doprava: Autobus /

strava: Polopenze

cena: 4 790 Kč

Salzburg, jezero Koenigsee se zastávkou na Orlím hnízdě
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Vega Tour, s.r.o. IČO: 62917072
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...