Datour, cestovní kancelář

Adventní Regensburg

kufr

Termín:30.11. (So) - 30.11. (So) 2019

změnit termín

Délka pobytu:1 den

ID hotelu:257871

Doprava:Autobus

Odletové místo:

Strava:Bez stravy

Cena vč. tax: 790 Kč

Poloha

Nechte se okouzlit ve vánočním čase starobylým městem spojeným i s českou historií. Historické centrum tohoto starobylého města je od roku 2006 zapsáno na seznamu UNESCO. Vzniklo na základech keltského sídla, ze kterého se později stal tábor Římanů. Patří mezi nejstarší německá městská sídliště, svého vrcholu dosáhlo ve 12. století. Regensburg původním názvem Řezno je dnes známé i tím, že je zde největší koncentrace hospůdek v celém Německu a nejlepší hořčice na světě, kterou je možné zakoupit v Händlmaierově obchodě. Na náměstí Neupfarrplatz v obklopení pestrých stánků vánočního trhu, rozzářených vánočních ozdob, u veselého kolotoče a v neposlední řadě při vůni svařáku a pražených mandlí zapomenete na stres všedního života. Zdejší speciality se neomezují jen na kulinářskou a kulturní oblast, ale představují také díla uměleckých řemesel. Návštěvníci zde mohou vidět výrobu svíček, keramických hrnců a foukání skla. V široké nabídce najdeme vše od adventních kalendářů až po vánoční panáčky vyrobené ze sušených švestek.

Regensburský Lukréciin trh na náměstí Haidplatz a Kohlenmarkt byl pojmenovám podle staré tradice jako Lukréciin trh. Lucia, moudrá žena, chodí podle starého zvyku s rozsvíceným věncem na hlavě od domu k domu a přináší světlo v temném zimním období. Díky světelnému věnci se každoročně rozsvítí Lukréciin trh na obou náměstích.  

Romantický vánoční trh na zámku Thurnů a Taxisů z Regensburgu - vánočně vyzdobená a do příjemných světel zahalená vesnička se nachází v závětří impozantní zámecké fasády. Z jejího středu ční mocný a nádherně zdobený vánoční strom. Své tradiční umění zde předvádějí nejrůznější řemeslníci - košíkáři, výrobci pletených košťat, kováři, řezbáři, sedláři, hrnčíři, výrobci svíček a další. V uličkách mezi stánky se můžete zahřát u ohýnků. Vánoční  atmosféru samozřejmě doprovází bohatá nabídka, která se přísně drží vánočních tradic. 

Program

Odjezd z Prahy v ranních hodinách, příjezd do starobylého města Regensburg (UNESCO) s velkým množstvím adventních trhů, kde voní punč a pečou se vyhlášené bavorské klobásky. Procházka malebným centrem města: kamenný most Steinere Brücke z 12. století (nejstarší kamenný most v Německu), Goliášův dům, římská brána Porta Praetoria, katedrála sv. Petra, náměstí Neupfarrplatz s vyhlášeným adventním trhem, stará radnice Altes Rathaus a knížecí zámek Thurn-Taxis. Návrat do ČR cca ve 23 hodin.

 

Pokyny k odjezdu k tomuto 1-dennímu zájezdu již nebudou zasílány. Jako pokyny slouží následující informace:

Pokyny k odjezdu:

  • Praha - Na Florenci, dům č. 19 - 6.00 h
    Sraz klientů 15 min před odjezdem. Bus označen cedulí QUICKTOUR.
Cena zahrnuje

Autobusovou dopravu, průvodce, pojištění cestovní kanceláře dle zákona.

Cena nezahrnuje

vstupy, cestovní pojištění 28 Kč/ osoba - lze zakoupit v cestovní kanceláři.

Adventní Regensburg

destinace: Německo, Bavorsko, Regensburg

termín:30.11. (So) - 30.11. (So) 2019 (1 den) | změnit termín

doprava: Autobus /

strava: Bez stravy

cena: 790 Kč

Adventní Regensburg
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Bena Tour, s.r.o. IČO: 25709992
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...