Datour, cestovní kancelář

Ischgl - svět neomezených možností ****

kufr

Termín:

změnit termín

Délka pobytu:

ID hotelu:592828

Doprava:0

Odletové místo:0

Strava:0

Cena vč. tax: 0 Kč

Poloha

Úchvatný třítisícový pohraniční masiv Silvretty a Samnaungruppe, Ischgl – mondénní středisko obklopené horami, vrchol Greitspitze 2.872 m, horské chaty, pěkné turistické okruhy, přehrady Kopssee a Silvrettasee s nádhernými scenériemi Alp, ubytování v rodinném hotelu v Galtüru, volný vstup do bazénu, „Silvrettacard“ v ceně.

Ubytování

Pěkný rodinný gasthof Silbertaler *** s příjemnou atmosférou je obklopen pohořím Silvretta a leží v horské vesnici Galtür (1.600 m) na slunečném a klidném místě. Místní krytý bazén je vzdálen jen cca 3-4 minuty pěší chůze a hosté mají vstup zdarma. V hotelu je recepce, jídelna a terasa s výhledem na okolní hory, v prostorách recepce je wi-fi zdarma i internetový koutek. Vkusně zařízené pokoje mají koupelnu s WC, TV-Sat, fén a některé i balkon. Snídaně jsou formou pestrého bufetu s místními produkty a večeře menu o 3 chodech s možností výběru hlavní jídla od 2. dne a salátový bufet.

Program

1. den – ráno odjezd autobusu z Prahy. K večeru příjezd do údolí Paznauntal, ubytování v hotelu v Galtüru a večeře.

2. den – snídaně a odjezd místním autobusem do Ischglu. Výjezd lanovkami do sedla Viderjoch (2.737 m), kde vás ohromí velkolepý amfiteátr třítisícovek. Zdatnější si nenechají ujít nenáročný hřebenový výšlap k vrcholu Greitspitze (2.871 m), který tvoří hranici Rakouska se Švýcarskem (45 minut k vrcholu). Odpoledne různé túry dle vlastních fyzických možností:
1. okruh okolo Idalpu, posezení na terase u salaše Vider Alp.
2. nenáročná procházka z mezistanice lanovky do údolí. Cestou je několik zajímavých zastavení a 2 visuté mosty „Kitzloch“ a „Bärenfalle“, které přetínají potok Fimbabach (1,5-2 h). Možnost koupání v Ischglu. Večeře.
3. středně náročná panoramatická túra vysokohorskou krajinou z Idalpu přes vrchol Sassgalunkopf (2.265 m) k salaši Paznauner Taja, (odpočinek, občerstvení) až do mezistanice lanovky (3,5-4 hodiny chůze).

3. den – snídaně a den strávený v místě ubytování – Galtüru – vesnici, která je známá také jako místo, kde se udála jedna z největších lavinových tragédií v novodobých dějinách. Výjezd lanovkou Birkhahnbahn a nenáročná túra k přehradě Kops – Stausee a sedla Zeinisjoch (1.822 m, 1,5 h), které tvoří hranici Tyrolska a Vorarlberska. Zde je možné nasednout na místní autobus nebo pokračovat pěšky až k hotelu (2 h). Zdatnější zvládnou výstup na vrchol Breitspitze 2.203 m (1 cesta 75 minut). Túra vede kolem horských ples, jezírek, mokřin až k vrcholovému kříži, ze kterého je panoramatický výhled na vrcholy Silvretty a do údolí Montafon. Odpoledne návštěva moderního muzea „Alpinárium“, které je integrální součástí největší ochranné lavinové bariery v Rakousku. Večeře.

4. den – snídaně a volný den v údolí Paznauntal:
1. výjezd po silnici Silvretta Hochalpenstrasse, která vede nádhernou vysokohorskou krajinou a která je oprávněně nazývána „cestou snů“ – nenáročná procházka kolem přehrady Silvrettasee (2 h). Pro zdatné účastníky celodenní okružní túra od přehrady údolím Bieletal, přes sedlo Radsattel (2.652 m) k chatě Wiesbadener Hütte (2.443 m) a zpět údolím Ochsental – nádherné výhledy na ledovce a na vrchol Piz Buin (3.312 m), cca 4,5-5 hodin chůze.
2. odjezd do vesnice Kappl a výjezd lanovkou Diasbahn do výšky 1.863 m, středně náročná okružní túra k chatě Niederelbelhütte (2.310 m) a pěknému jezeru Sesssee. Odpočinek, občerstvení na chatě a návrat k lanovce (4,5-5 hodin chůze).
3. odjezd do vesnice Mathon ke zvířecímu parku. Zpět do Galtüru je možné dojít pěšky pohodlnou cestou údolím. Možnost koupání v bazénu v Galtüru a večeře.

5. den – snídaně a odjezd místním autobusem na začátek údolí do vesnice See. Výjezd lanovkou do stanice Medrialm (1.800 m).
1. nenáročná túra k salaši Versingalm (1.964 m, 45 minut chůze, stejnou cestou zpět, odpočinek a občerstvení).
2. středně náročná okružní túra kolem chaty Ascherhütte (2.256 m) s nezapomenutelnými výhledy na Lechtalské Alpy a pohoří Verwall s vrcholem Hoher Riffler (3.168 m), který se řadí k nejvýraznějším vrcholům celého širokého okolí a zároveň se jedná o nejvyšší vrchol tohoto pohoří. Odpočinek, občerstvení a návrat kolem salaše Versingalm k vrcholové stanici lanovky (3 hodiny chůze), večeře.

6. den – snídaně, odjezd z hotelu naším autobusem do ČR s krátkou zastávkou v prodejně největší továrny na špek v Tyrolsku, možnost nákupu a pestrého výběru této tyrolské speciality. Návrat ve večerních až nočních hodinách (dle jednotlivých nástupních míst).

 

Průvodce: Míla Nováková

Cena zahrnuje

dopravu autobusem, 5x ubyt. v hotelu *** v Galtüru s polopenzí (snídaně formou bufetu, večeře menu o 3 chodech s možností výběru u hlavního jídla od 2. dne a salátový bufet), denně vstup do místního bazénu (cca 4 minuty chůze od hotelu,) průvodce, Silvrettacard (využívání lanovek, místních autobusů, koupališť, mýto), pobytovou taxu, ložní prádlo, pojištění proti úpadku CK.

Slevy
slevy platí pro děti 8-14,9 let ubytované na 3. a 4. lůžku.
Příplatky
komplexní pojištění 210 Kč/osoba a zájezd, 1 lůžkový pokoj 1 650 Kč/zájezd.
Nástupní místa

Trutnov, Hradec Králové, Pardubice, Kolín a Praha. Nástup na trase v Berouně a Plzni. Další svozová místa lze domluvit v cestovní kanceláři Datour.

Ceník
Termín 2017DospělíDítě 8-14,9 let
16.07.-21.07.12 390 11 9907 900

 

Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.

Ischgl - svět neomezených možností ****

destinace: Rakousko, Poznávací zájezdy - Rakousko, Rakousko

termín: () | změnit termín

doprava: 0 / 0

strava: 0

cena: 0 Kč

Ischgl - svět neomezených možností
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...